MALŪNŲ BUTAS

2019

plotas 85m2

fotografas : Norbert Tukaj

 

Šis projektas buvo kuriamas autentiškoje Vilniaus senamiesčio dalyje. Butas yra restauruotame XVI a. name, kurio teritorijoje iki tol yra veikusios keramikų dirbtuvės. Pats namas  yra Malūnų g., kurios pavadinimas kilęs nuo anskčiau čia buvusių vandens malūnų. Tai gi, kontekstas buvo tikrai turtingas ir įdomus.

Mums buvo svarbu prisiliesti prie šios erdvės istorijos, įsigilinti į ją ir perteikti ją nūdienos kalba.

Įkvėpimo sėmėmės senose keramikų dirbtuvių ir malūnų erdvėse- nagrinėjome šių erdvių šviesą, spalvinę gamą, proporcijas, medžiagiškumą ir formas.  Taip gimė geometrinis grindų raštas, stambios ir kartais masyvios baldų formos ar grubios tekstūros. Interjere atidengėme plytų sienas ir palikome atviras naujai lietas betonines perdangas. Norėjosi sugretinti sena ir nauja. Papildėme interjerą natūraliomios medžiagomis, tokiomis kaip medžio masyvas, molis, bronza, terrazzo, betonas, oda, linas, popieriaus pluoštas, vilna.  Žaidėme šių medžiagų šiltais ir šaltais koloritais, lygiomis ir grubiomis tekstūromis, blizgiais ir matiniais paviršiais.  Mums buvo svarbu, kokią nuotaiką kiekviena šių medžiagų įneša į šį interjerą ir kaip jį papildo.

Didelį dėmesį skyrėme detalėms- nuo baldinių kojelių, rankenėlių iki bronzinio kabliuko miegamojo nišoje. Kiekvienas baldas ar aksesuaras, atsiradęs šiame interjere, buvo kruopsčiai atrenkamas tam, kad sudarytų harmoningą visumą.

Tai namai, kurie atspindi tikrąją savo prigimtį, alsuoja savo istorija, bet yra pritaikyti šiuolaikiškam gyvenimo būdui.