Ogilvy Vilnius

2022

plotas 420 m2

fotografas : Norbert Tukaj

 

Ar tai, ką mato mūsų akys yra tai, kas yra iš tiesų? Ar galime pasikliauti pirmu įspūdžiu? Ar mūsų vaizdiniai pasąmonės  lūkesčiai mūsų neapgauna? Tokias iliuzijos, netikėtumo, įspūdžio temas nagrinėjome šiame tarptautinės reklamos agentūros „Ogilvy“ interjero projekte. Siekėme sukurti klaidingą pirmąjį įspūdį, iliuziją, kai realybė siuvokiama ne tokia, kokia yra iš tikrųjų.

Atidarius niekuo neišsiskiriančias ofiso duris, pasitinka netikėtas, įspūdingas, pripūstų segmentų įėjimas. Žmogus tarsi įvedamas į visiškai kitokią erdvę, nei jos tikėjosi prieš paliesdamas durų rankeną. Patys segmentai atrodo laikini, pripūsti, ir minkšti, kol jų nepalieti. Tik tada paaiškėja, kad jie iš metalo ir yra tvirti. Netikėtumo, iliuzijos idėja keliavome per likusias bendras ofiso erdves: iš išorės šaltas ir skardinis pasitarimų kambarys viduje – minkštas ir ryškus. Medinis pasitarimų kambarys išorėje, viduje tampa sudegusiu – medžiaga išlieka ta pati, bet keičiasi jos  struktūra, forma, spalva. Lounge zonoje, kurią visi įsivaizduojame minkštą ir patogią, pasitinka „metalizuoti’ baldai. Tai priešprieša pačiai šios zonos funkcijai. Bet pakanka ant jų prisėsti ir supranti, kad tai tik iliuzija.

Interjero idėjos nesiekėme padaryti dominuojančios, nustelbiančios pagrindinę – darbo – funkciją biure. Didžiausią įspūdį turinčios erdvės izoliuotos, netrikdančios bendros darbo atmosferos. Didelį dėmesį skyrėme ergonomikai.

Ofiso planinė struktūra labai tiksli ir detaliai apgalvota. Pagrindiniu uždaviniu buvo kompaktiškame plote suprojektuoti gan didelę funkcinę programą: virš 50 darbo vietų, 5 skirtingo dydžio pasitarimų kambarius, erdvią ir didelę poilsio ir virtuvės zoną. Sukūrėmei tarp jų patogius funkcinius ryšius.

Kiekviena funkcinė zona buvo išskirtos atskiru medžiagiškumu, sukuriančiu savitą charakterį. Šaltos medžiagos, tokios kaip betonas, nerūdijantis plienas, cinkuota skarda derinamos su minštomis ir „šiltomis“: veltiniu, kilimu, medžiu. Neutralūs metalo, betono koloritai derinami su ryškiomis įmonės prekinio ženklo spalvomis.